Tuncay Tunçkol Kimdir?
Tuncay Tunçkol, yaptığı özgün işlerle adından söz ettiren ve sanat alanında büyük başarılara imza atan bir isim. Aynı zamanda Tunçkol Sanat Atölyesi’nin sahibi olan başarılı tasarımcı, ülkemizde büyük ses getiren projelere imza attı.  Özellikle ahşap ve saat üzerine yaptığı orijinal çalışmalarla bilinen Tunçkol, oldukça ilginç ve başarılarla dolu bir yaşam öyküsüne sahip.


Tuncay Tunçkol’un Başarıya Ulaştıran Eğitim Hayatı
Tuncay Tunçkol başarı yolculuğuna eşlik eden eğitim hayatının yanı sıra ticarete oldukça erken yaşta atıldı. Daha İlkokul 5. sınıftayken ayakkabı boyacılığıyla ticaret serüvenine başlayan önemli isim farklı sektörlere giriş yaptı.

Okul hayatı devam ederken simitçilik ve oto tamirciliği gibi farklı işlerle ilgilendi. Ardından el sanatları alanında kendini geliştirerek lise eğitiminden sonra sanatsal tasarımlara yöneldi. Tunçkol, etkin bir biçimde sürdürdüğü sanatsal tasarım alanında başarılı bir iş yaşamı sergilemeye devam ediyor.


Tuncay Tunçkol Ödülleri
Gelecek vadeden sanatçılardan birisi olarak öne çıkan Tuncay Tunçkol farklı ödüllerin de sahibi oldu. Tasarımlarını ve başarısını ödüllerle pekiştiren isim, ‘Gold Moon Awards’ ve ‘Miss Angel Turkey’ En İyi Tasarım Ödülleri’ne layık görüldü.

Uzun yıllar farklı alanlarda edindiği tecrübeleri sanata ve tasarımlarına etkili şekilde aktarmayı başaran Tunçkol farklı alanlarda da etkin rol alıyor.


Tuncay Tunçkol ve Sosyal Sorumluluk Fikirleri
Tuncay Tunçkol iş hayatındaki başarısının yanı sıra sosyal sorumluluk alanında da etkin bir isim. Pek çok okula kütüphane yaptırmış ve çocuklara kendi tasarladığı saatlerle birlikte farklı hediyeler sunmuştur. Bu sorumluluk projelerine devam ederken ‘Mutlu Çocuk, Mutlu Türkiye’ fikri ile yola çıkan yetenekli isim, tüm insanların ve özellikle çocukların yaşamına dokunmayı hedefliyor.

Günümüzde tasarım denildiği zaman muhakkak adı geçen Tuncay Tunçkol; ‘’Hayatın dibinden geldim; bugünkü başarımı inanç ve çalışmaya borçluyum.’’ ifadelerinde bulundu. Birbirinden güzel ve özgün tasarımlara imza atan başarılı ismin son tasarımı da göz dolduruyor.

“Tunçkol Sanatranç Takımı” başarılı tasarımcının son işi olarak İzmir Key Müzesi’nde sergileniyor. Sanat ağırlıklı ve başarılı iş yaşamına sosyal projeleri de dahil eden Tuncay Tunçkol birden fazla alanda çalışmasını sürdürüyor.